TRON hamlesinden sonra VanEck’ten şimdi de Solana ETF adımı

Solana için ETF ve ortak fon yöneticisi VanEck’ten Almanya’da yeni bir ETF başvurusu geliyor.

Bilindiği üzere şu anda İsviçre’nin SIX Borsası’nda 21Shares şirketinin çıkardığı bir Solana Borsa Yatırım Ürünü (Solana ETP) bulunuyor.

VanEcK şirketi özellikle ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı Bitcoin ve Bitcoin vadeli ETF başvurularıyla biliniyor. İki başvuru da SEC’den hala onay bekliyor. Şirket, Ethereum vadeli sözleşmeleri için de bir ETF başvurusunda bulunmuş ancak kısa süre sonra ise talebini geri çekmişti.

Solana sinyalleri veriliyor muydu?

Son dönemde VanEck şirketinin yetkililerinin Katman-1 platformları hakkında ve özellikle Solana hakkında yaptığı konuşmalar da dikkat çekerken, şirketin dijital varlıklar araştırma yöneticisi olan Matthew Sigel geçen ay yaptığı bir açıklamada Solana gibi akıllı kontrat platformlarının daha düşük işlem ücretleri ve daha hızlı sürelerden ötürü talep gördüğünü söylemişti:

“Saniyede 50 bin işlem gerçekleştirebilme fikri, herhangi bir sayıdaki varlığın menkul kıymetleştirilmesine, token’laştırılmasına ve bunların Solana ağı kullanılarak trade edilmesine kapı açıyor”

24 saate yakın işlem yapılamamıştı

Geçtiğimiz hafta 20 saatten fazla teknik sorunlar yaşayan ve işlem yapılamayan Solana, diğer blok zincir geliştiricileri tarafından eleştirilmişti. Özellikle NFT patlaması ile daha çok kullanılmaya başlanan Solana blok zinciri, bu yaz rekor üstüne rekor kırmış ve 200 dolar fiyatı aşarak, ilk 10 kripto para arasına girmişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “TRON hamlesinden sonra VanEck’ten şimdi de Solana ETF adımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...