TRON kurucusu Justin Sun’dan düşüş tepkisi: İnanmayın! Ben alıyorum

Justin Sun, Çin’den gelen açıklamalar sonrası düşüşe geçen kripto para piyasalarıyla ilgili mesaj verdi. Sun, Twitter’dan “Ben dipten alıyorum” derken, Çin’in duruşuyla ilgili de ilginç bir yorumda bulundu.

Tron (TRX) kurucusu olan ve ilginç açıklamalarıyla sürekli olarak gündemde kalmayı başaran Justin Sun, Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) kripto paralar hakkında yaptığı son açıklamayı değerlendirdi. Twitter’dan gönderdiği ilk tweet’inde fiyat düşüşünü fırsata çevirdiği imâsında bulunan Sun, “Merak etmeyin! Ben dipten alıyorum” dedi.

“Çin kripto paraları seviyor”

Daha sonra gelen haberler hakkında bir tweet daha atan Tron kurucusu, Çin’de kripto paraların sevildiğini belirterek, “Onlara inanmayın. Çin’de kripto paralar seviliyor” dedi. Sun’ın tweet’leri kısa sürede yüzlerce beğeni ve RT aldı.

Sosyal medya Çin’le dalga geçti

Öte yandan birçok sosyal medya fenomeni ve analist de Çin’in kripto paralar konusundaki sert açıklamasını ti’ye aldı. 2017 yılından buyana birçok kez kripto paralarla ilgili olumsuz değerlendirmeler yapılan ülkenin Mayıs ayındaki yasaklama operasyonunun ardından fiyatta çok ciddi düşüş gelmişti. Neredeyse tüm madencilerin Çin’deki faaliyetlerini sona erdirmesine rağmen ülkenin resmi kurumlarından hala kripto paralar hakkında negatif açıklamalar yapılıyor olması da tepki gördü.

Merkez bankası yaptığı açıklamada, kripto para işlemlerinin illegal olduğunu, kripto para borsalarında çalışan Çin vatandaşlarının da kanunun çiğnenmesinden sorumlu olacakları ve özellikle denizaşırı ülkelerdeki borsaların Çin anakarasında yaşayan vatandaşlara hizmet vermesini önüne geçmek için çalışma başlatılacağını duyurmuştu.

PBOC aynı zamanda Çin’de Bitcoin, Ethereum ve USDT’nin hiçbir şekilde sirkülasyona dahil edilmemesi gerektiğini de belirterek ilk kez kripto para ismi vermişti.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “TRON kurucusu Justin Sun’dan düşüş tepkisi: İnanmayın! Ben alıyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...