Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?

Bitcoin’deki canlılık altcoinlere de yansıdı. Hedera Hashgraph (HBAR) haftalık %100’lük pump ile dikkat çekiyor.

HBAR günlük bazda yaklaşık %20, haftalık bazda ise %100’lük değer artışı ile dikkat çekiyor. Hedera Hashgraph’ın  öğlen saatlerinde 0.50 doların üstünden işlem görüyor. 4.98 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile HBAR, CoinMarketCap’te 34’üncü sırada işlem görüyor.

HBAR, 2019 yılının 9’uncu ayından itibaren CoinMarketCap’te listeleniyor. En yüksek değerini 15 Eylül 2021’de (bugün) 0.54 dolar ile gördü. HBAR, tüm zamanların rekoru ile dikkatleri üzerine çekti.

Aşağıdaki grafikte HBAR fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Hedera Hashgraph Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?

“İnternetin güvenli katmanı” unvanına sahip olan Hedera Hashgraph, şahıslara ve işletmelere dApps (merkezsiz aplikasyonlar) geliştirmelerine olanak sağlayan halka açık bir platformdur. Bireysel ve kurumsal yazılımcılar, Hedera Hashgrapgh platformu üzerinden çeşitli dApps geliştirebilirler.

Son günlerin popüler uygulamaları DeFi (merkezsiz finans) ve DeX (merkezsiz borsa) uygulamaları da özünde bir dApps! Girişimciler blockchain ağları üzerinde sadece DeFi’ler gibi finansal uygulamalar değil eğlence, oyun, yetişkin ve şans oyunları uygulamaları olmak üzere çeşitli aplikasyonlar geliştirebiliyor.

Hedera Hashgraph, yazılımcılara eski nesil blockchain’lerin kısıtlarını aşan daha kullanıcı dostu özellikler sunuyor. HBAR ağı Ağustos 2018’de başlatıldı ve ilk coin arzını (ICO) Eylül 2019’da yaptı.

Hedera Hashgraph, Dr. Leemon Baird ve Mance Harmon tarafından geliştirildi.

Toplam HBAR arzı: 9,633,179,131

Maksimum HBAR arzı: 50,000,000,000

Toplam HBAR arzının yaklaşık %19’u piyasaya sürüldü. Kalan %81’lik kesim ise arz edilmeyi bekliyor. Arz edilecek oranın yüksek olması HBAR için her zaman bir dump korkusu yaşatıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Tüm zamanların rekorunu kıran Hedera Hashgraph (HBAR) nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...