Türk Yatırımcının 60 Bin Lirası Çalındı

Yerli bir kripto para yatırımcısının 60 bin liradan fazla parası çalındı.

Bollycat’in yaptığı açıklamalara göre kendisinin hesabında 60-70 bin lira değerinde para bulunuyordu. Kendisi ayrıca 2FA (two-factor authentication) teknolojisini de kullanıyordu ancak buna rağmen birisi hesaba sızmayı başardı.

Henüz kesin bir bilgi olmasa da kendisinin hesabı bir hack saldırısına uğramış gibi görünüyor. Kendisinin tahminlerine göre bu saldırıyı düzenleyen kişi Türkiye’de yaşıyor.

Kullandığı üç mail hesabının da hacklendiğini belirten yatırımcı Binance ve Bittrex hesaplarının da hacklendiğini söylüyor. Hesap hareketliliklerini inceleyen bollycat, hackerın önce Binance hesabına sızıp oradaki parayı XRP’ye çevirdiğini, daha sonra bu XRP’leri yine kendisine ait olan Bittrex adresine gönderdiğini ve orada BTC’ye dönüştürdüğünü söylüyor.

Binance ile İletişime Geçti

Bakiyesinin sıfırlandığını fark eden bollycat kısa süre içerisinde Binance ile iletişime geçti. Türkiye’deki kripto para takipçileri de kendisine yardımcı olabilmek için Binance’e çağrıda bulunmaya başladılar.

Bollycat birkaç saattir konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla kendisinin şu anki durumunun ne olduğunu bilemiyoruz. Ancak kendisinin birkaç saat önce yaptığı açıklamaya göre “durum olumsuz gibi” duruyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Türk Yatırımcının 60 Bin Lirası Çalındı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...