Twitter, Bitcoin satın almayı değerlendiriyor

Twitter’ın mali işlerden sorumlu üst düzey yöneticisi Ned Segal, şirketinin bir rezerv varlık olarak Bitcoin satın almayı düşündüğünü söyledi.

CNBC’ye konuşan Segal, çalışanların Bitcoin ile maaş almayı istemeleri durumunda nasıl ödeme yapabilecekleri ve bilançoda Bitcoin bulundurmanın gerekli olup olmadığı konularında değerlendirmeler yaptıklarını ifade etti. Segal ayrıca, Twitter’ın onlardan ne öğrenebileceğini görmek için diğer şirketlerin yaptıklarını da yakından izlediğini belirtti.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in yine CEO’luğunu yaptığı büyük ödeme şirketi Square, geçtiğimiz yıl bilançosuna Bitcoin eklemişti. Şirket, 4 bin 709 BTC satın almıştı. Şirket, bu alımı Ekim ayında gerçekleştirmiş ve toplamda 50 milyon dolar ödemişti. 4 bin 709 BTC, bugünkü fiyatlarla yaklaşık 210 milyon dolar ediyor. Ayrıca Square, uzun bir süredir Cash App uygulaması aracılığıyla Bitcoin alım satımı sunuyor. Square’in tamamen Bitcoin’in geliştirilmesini desteklemeye adanan “Square Crypto” adında bir ekibi de bulunuyor.

Square, Bitcoin’i bir rezerv varlık olarak satın alırken Twitter’ın da böyle bir hamle yapmasının şaşırtıcı olmayacağı söyleniyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Twitter, Bitcoin satın almayı değerlendiriyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...