Twitter kurucusundan kripto para girişimi CoinList’e 10 milyon dolarlık yatırım

Token satış platformu CoinList’in, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey’den 10 milyon dolar yatırım aldığı söyleniyor.

Token satış platformu CoinList’in, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey‘den 10 milyon dolar yatırım aldığı söyleniyor.

CoinList’in fonlama turu, yeni bir borsa olarak CoinList Trade’i ve sonrasında bir kripto para cüzdanı geliştirmekle devam edecek gibi görünüyor.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, Ağustos 2017’den bu yana şirketlere 800 milyon dolarlık token satışı için yardımda bulunan Dorsey’in bu şirket için ilk yatırımı olduğu söyleniyor.

Bir Bitcoin destekçisi olan Dorsey, bu yılın başında Square’de sadece Bitcoin üzerine çalışacak bir geliştirici ekibi oluşturduğu biliniyor. Son zamanlarda Facebook’un Libra projesine karşı çıktığı ve projenin tutarsızlığından bahsettiği görüldü.

Yapılan açıklamada Dorsey, San Francisco merkezli şirketin token lansmanları için güvenilir bir çözüm sunduğunu söyledi:

“Kripto dünyasının yeni projeler başlatabilmek için güvenilir bir platforma ihtiyacı var. CoinList bu rolle endüstriyi yönlendirebilir ve bir sonraki adım da trading.”

Mayıs 2017’de kurulan CoinList, şirketlere ICO çalışmalarında düzenleyici kurallarla ilgili yardımcı oluyor. Bunlar arasında Blockstack, Algorand, Filecoin ve Dfinity gibi bilinirliği olan projeler var.

ICO’lar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için ana hedef olmaya devam ediyor. Bu ayın başında Telegram’ın token çıkarması engellendi. SEC ve Telegram, 18-19 Şubat tarihlerinde bu konuyla ilgili mahkemeye gidecek.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Twitter kurucusundan kripto para girişimi CoinList’e 10 milyon dolarlık yatırım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...