Ünlü Analist Bitcoin’in 10.000 Doları Aşacağı Zamanı Açıkladı!

Tone Vays Bitcoin (BTC) için 10.000 dolar tarihi verdi.

Eski Wall Street yatırımcılarından olan ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için sunduğu destekle de bilinen Tone Vays, birçok BTC yatırımcısının beklediği bir açıklamada bulundu. Vays, BTC’nin yakın zamanda elde ettiği yükselişi devam ettirip, 10.000 dolar üzerine çıkabileceğini vurguladı.

Bitcoin’in Gerilemesi Lazım

Tecrübeli analist böyle bir yükseliş için ilk olarak düşüş gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı. BTC’nin 9.700 dolara kadar geleceğini (0,328 Fibonacci geri çekilme seviyesi) ancak buradan düşüşe geçeceğini belirten analist, ilk düşüş hedefinin 7.900 dolar olduğunu açıkladı. Vays’a göre gerçek bir geri çekilme olmadan fiyat yükselişe geçemeyecek. Bazı kripto para yatırımcıları dün yaşanan ani 100 dolarlık düşüş ile paniğe kapılsa da, Vays’a göre korkulacak hiçbir şey yok.

Bitcoin’in ancak bu düşüş gerçekleştikten sonra 10.000 dolara kadar çıkacağını belirten Vays, bunun devamındaki dört yıl boyunca boğa piyasası yaşayabileceğimizin altını çizdi. Bitcoin’in şimdiden Bitcoin Cash’ten daha hızlı ve ucuz işlem kapasitesi sunduğunu da açıklayan Vays, bunun da diğer kripto paralardan BTC’ye geçişi hızlandıracağını ifade etti.

Bilindiği üzere Bitcoin 2019 yılında 13.900 dolara kadar çıkmış ancak devamında tutunamayıp 6.000 dolara kadar gerilemişti. Bütün bu sert hareketlere rağmen BTC’nin 2019 yılının %100 artışla kapatması doğal olarak yatırımcıların umutlarını kaybetmemelerine sebep oldu. 2020 yılına yönelik tahminlerin birçoğu da bunun devamı niteliğinde yükseliş odaklı yapılıyor. Analistler özellikle önemli bir indikatör sonrasında BTC’nin 28.000 dolara kadar çıkabileceğini iddia etmekte.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ünlü Analist Bitcoin’in 10.000 Doları Aşacağı Zamanı Açıkladı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...