Ünlü Bitcoin Trader’ından 20 Bin Dolarlık Tahmin

En ünlü kripto para traderlarından Logan Han Bitcoin için yeni bir tahmin verdi. Bitcoin’in yükseliş sinyali vermeye başladığını söyleyen trader, 20 bin dolara işaret etti. 

Dijital varlık yöneticisi ve Binance‘in önde gelen traderlarından olan Logan Han, Bitcoin’in daha düşük seviyelere çekilmesinden çok yükselişe geçeceğine inanıyor. Trader, Twitter hesabından Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda izleyeceği rotanın tahminlerini grafiklerle paylaştı ve BTC için yeni bir tahmin yaptı. Grafiklere göre Bitcoin, önümüzdeki aylarda toparlanmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Logan Han paylaştığı grafiklerle Bitcoin fiyatının yılbaşına kadar 20 bin doları geçebileceğini de öne sürüyor.

Nisan – Mayıs Ayındaki Grafiklerle Aynı

Logan Han Bitcoin’in sergilediği grafiklerin, 9 bin dolar sularından 12 bin doların üzerine seyreden bir yükseliş trendinin öncesine denk gelen nisan ve mayıs grafikleriyle benzerliğine dikkat çekti. Bu sebeple piyasanın ayıların hakimiyetine geçmesinin neredeyse imkansız olduğunu söyleyen Han, yakın gelecekte BTC’nin 10 – 12 bin dolar aralığında seyrettikten sonra büyük bir sıçrama yaşayacağını savunuyor. Trader aynı zamanda, Bitcoin’in bu yılın sonuna doğru yeni bir rekora doğru koşacağını da öne sürüyor.

Bitcoin Fiyatının Yükseleceğini Savunanlar Çok

Logan Han’in yanı sıra Bloomberg’ün ünlü analisti Mike Mcglone gibi isimler Bitcoin fiyatının bu yılın sonunda 20 bin dolara yakın olabileceğini savunuyorlar. Bu isimlerin yaptığı tahminlerin çok daha üzerinde tahminlerde bulunan isimler de var.

Bitcoin’e uyarladığı stok-akış (S2F) modeliyle tanınan PlanB, BTC fiyatı için 100 bin dolar tahmininde bulunuyor. Bitcoin S2F modeline uygun şekilde yol katetmeye devam ederse BTC fiyatı bu yılın sonuna dek 100 bin dolara kadar çıkabilir. 2018 yılında bir grafik yayınlayarak Bitcoin’in bu gün seyrettiği 10 bin dolar seviyesini doğru tahmin eden Timothy Peterson ise, senaryoyu bir adım daha ileri götürüyor. Yöntemlerinin matematiğe ve ekonomik temellere dayandığını söyleyen analist Bitcoin fiyatının 2028 yılında 1 milyon doları bulabileceğine inanıyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ünlü Bitcoin Trader’ından 20 Bin Dolarlık Tahmin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...