Ünlü Yatırımcı Uyardı: Balinalar Bitcoin Alımlarını Hızlandırdı

Ünlü kripto yatırımcısı Lark Davis kriz devam ederken ‘Mega OG’ balinalarının Bitcoin alımlarını hızlandırdığını belirtti.

5 Temmuz tarihli Tweet’inde Davis, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) %70 aşağısında işlem görürken balinaların ve cüzdanında 1 Bitcoin’den az bulunan küçük yatırımcıların alımlarını hızlandırdığını ifade etti.

Davis, insanların, dolaşımda yalnızca 21 milyon Bitcoin olacağının farkına vardıklarını bu yüzden çok geç olmadan almaya başladıklarını belirtti. İddialarını kanıtlamak için ise hesap büyüklüklerine göre kohortlara ayrılmış bir alım satım tablosu paylaştı.

Uzmanlar, Davis’in tezlerinde haklılık payı olduğunu vurguladı. Davis, Glassnode verilerini paylaşarak Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına düştüğünden beri hesabında 1000’den fazla Bitcoin’in olan balinalar ve 1’den az Bitcon’i olan küçük yatırımcıların, en yoğun alıcılar olduğunu ifade etti.

Ayrıca ünlü yatırımcı Bitcoin’de yaşanan net çıkış pozisyonlarını göstermek için bir başka tablo daha yayınladı ve “Bitcoin’de ki en büyük çıkış tarihe geçmiş oldu.” diyerek yorum yaptı.

Lark Davis, paylaştığı tabloların ışığında 10.000 dolar seviyesinin tartışılmaktan uzak olduğunu yatırımcıları 2020’nin Aralık ayının en düşüğü olan 17.500’ü kıramamalarının ardından gözlerini 21.800’e çevirdiklerini belirtti. Twitter’da Davis’e hak veren birçok uzman yeni hedefin 32.000 olduğunu ve tarihin en büyük FUD‘unda balinaların hiç istiflerini bozmadıklarını ifade ettiler.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ünlü Yatırımcı Uyardı: Balinalar Bitcoin Alımlarını Hızlandırdı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...