Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Ünlülerin şok Bitcoin yorumları ve BTC’nin geleceğine dair neler söyledi?

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020 yılı sonu ve 2021 yılının başında inanılmaz seviyelere yükseldi. Tam da Corona salgınından dolayı dünyanın daha önce benzeri görülmemiş miktarda para basarak ekonomik sıkıntılarla mücadele etmeye çalıştığı bir ortamda. Şimdi ortam biraz durulurken, lider kripto para, Nisan’daki tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) yaklaşık üçte bir oranında daha aşağıda işlem görüyor.

Bitcoin’in değeri bir anlam ifade ediyor mu?

Yazar ve girişimci Logan Kane, Bitcoin ile ilgili yapılan yorumlara kendi görüşünü ekliyor. Ona göre Bitcoin fiyatının trendin çok üstüne çıktığı yönündeki tartışmalara açık. Ancak şunu da belirtiyor ki Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki benimsenme trendleri gerçek. Sonuçta bunlar da fiyata yansıyor. Kane’e göre BTC fiyatı tam da olması gerektiği yerde. İddia edildiği gibi değerinin çok üstünden değil.

Yazar ve girişimci Logan Kane şöyle diyor:

“Bitcoin’in benimsenmesi Vietnam, Hindistan, Pakistan, Nijerya ve Ukrayna gibi önemli gelişen ülkelerde roket hızında yükseliyor. Bu ülkelerin vatandaşları, yozlaşmış rejimlerle onlarca yıllık deneyimden öğrendikleri, para biriminin değer kaybetmesine dair haklı korkulara sahipler. Bitcoin, küresel orta sınıfa, gelişmekte olan piyasa fiyat para birimlerinin asla sağlayamayacağı tasarrufları için bir değer saklama aracı da sunuyor.”

Ülkelere göre kripto para benimsenmesi

Kaynak: ChainAnalysis Global Crypto Adoption Index

Bloomberg uzmanından Bitcoin ETF yorumu

Bu arada kripto para sektörü, özellikle ABD’de uzun süredir bir ETF’nin onaylanmasını bekliyor. Düzenleyici kurum ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise ETF konusunda ayak diriyor.

Buna rağmen Bloomberg’in menkul kıymetler ve kripto para konusunda uzmanı, Bitcoin ETF’nin en erken gelecek ay onaylanacağını bildiriyor.

ABD’de Bitcoin ETF konusunda yaşanacak böyle bir gelişme BTC için daha büyük bir talep oluşturacak. Logan Kane ise şu yorumda bulunuyor:

“İnsanlardan aldığım en sık sorulardan biri de nasıl yüksek ücretler ödemeden Bitcoin alabilirim şeklinde oluyor. Bunu yapanın birçok yolu var. Ancak hırsızlık ve şifre kaybetmeden dolayı para kaybeden o kadar çok Bitcoin kullanıcısı tanıyorum ki. Bitcoin ETF böyle bir sorunu çözecek. Böylece Bitcoin’e yatırım yapmak çok kolay olacak.”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...