USD Coin (USDC), 10 blok zincirine geliyor

ABD Doları ile 1:1 oranında desteklenen stabil kripto para birimi USDC’yi çıkaran Centre konsorsiyumu, USDC’nin yıl sonuna kadar 10 blok zincirinde daha yer alacağını açıkladı.

USDC, ilk olarak Ethereum‘da piyasaya sürüldü. 2020’nin sonlarında da Algorand, Stellar ve Solana zincirlerinde aktif edildi. Önümüzdeki aylarda ise Avalanche, Celo, Flow, Hedera, Kava, Nervos, Polkadot, Stacks, Tezos ve Tron’da kullanıma sunulması hedefleniyor. Böylece USDC’nin yer aldığı blok zinciri sayısı 14’e çıkmış olacak.

Açıklamada, “Yukarıda belirtilen blok zinciri platformlarını destekleyen proje ekipleri ve topluluklarla bireysel olarak iş birliği yapmaktan mutluyuz. Her biri, insanlar ve işletmeler arasında internet hızında değer alışverişini mümkün kılan olağanüstü teknoloji ve yeteneklere sahipler. USDC’nin bu blok zinciri platformlarında ve çoklu zincir protokollerinde yer almasıyla dünyanın en hızlı büyüyen dijital dolar para biriminin kullanımının daha da hızlanacağını öngörüyoruz.” denildi.

USDC, gerçekten de 2021 yılında adeta patlama yaşadı. Kripto paranın dolaşımdaki miktarı, 3.9 milyardan bugün itibari ile 25 milyara yükseldi. Bu, altı ayda 5.5 kat artış olduğu anlamına geliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “USD Coin (USDC), 10 blok zincirine geliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...