Uzmandan dikkat çeken Cardano (ADA) yorumu…

Yatırım uzmanı Amy Arnott, Cardano’nun tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım yatırımcıların tercih ettiği kripto paralardan biri olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Cardano (ADA), son birkaç yılda teknolojisini geliştirerek Ethereum’un güçlü rakipleri arasına adını yazdırdı. ABD finansal hizmetler şirketi MorningStar’dan portföy strateji uzmanı Amy Arnott da Cardano’nun (ADA) Bitcoin ve Ethereum ile birlikte adını “üç büyük” ana akım varlık arasına yazdırabileceğini söylüyor.

Amy Arnott, bir röportajı sırasında birçok kripto paranın değerini belirleme konusunda zorluklar olduğunu belirtiyor. Ancak Ethereum böyle değil. Kendi içinde belli ölçüde fiyatlanabiliyor. En başlıca sebebi ise merkezsiz finans (DeFi) işlemlerine ev sahipliği için birkaç kullanım alanının olması. Ayrıca Non-Fungible tokenleri de (NFT) destekliyor. Şöyle diyor:

“ETH’nin bir kullanım alanının olması zaten bir taban fiyat belirliyor. Ancak bu taban fiyatın ne olması gerektiğini bilmiyorum. Pek çok insan, bu para birimleri daha fazla kullanıldıkça daha değerli hale geldiği ve daha fazla karşılıklı bağımlılık ve bağlantı olduğu gibi bir ağ etkisinden bahseder.”

Kurumsal yatırımcılardan Cardano’ya destek

Arnott’a göre Cardano’nun Ethereum ile birçok ortak noktası var. Uzmana göre Cardano protokolü umut verici teknik uygulamaları destekliyor ki bu da ADA’nın ana akımda yer edinmesinin yolunu açacak.

“Cardano ve çeşitli stabil coinler ile ilgili pek çok ilgi ve beklenti var.”

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Haziran’da yaptığı açıklamada, kurumsalların Proof-of-Stake (PoS) türü varlıkları aldığını açıklamıştı. En başta da Cardano ve Polkadot geliyor. Söz konusu dönemde sadece bir haftada Cardano’nun kurumsallarda 5.2 milyon dolar, Polkadot’un ise 3.8 milyon dolar yatırım çektiği bildirilmişti.

Arnott kurumsalların kripto paralara olan ilgisinin son bir yılda önemli ölçüde arttığını belirtiyor. Ayrıca kurumsalların eliyle birçok kripto varlığın da ana akımda yer alacağına inanıyor. Ancak bu büyümenin önünde düzenleyiciler büyük engeller çıkarabilir.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Uzmandan dikkat çeken Cardano (ADA) yorumu…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...