Venezuela Hükümeti Kripto Para Eğitimi Verilmesi için Okul Açtı

Venezuela hükümeti başkentte ülkenin petrol destekli kripto para birimi olan Petro eğitimi de dahil olmak üzere dijital paraların nasıl alınacacağı, nasıl satılacağı ve madencilik eğitimi vermeyi amaçlayan bir okul açtı.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro madencilik çiftlikleri kurulması için ülke çapındaki üniversitelere kaynak verilmesini onayladı. Başkent Carasca’da Telesur TV tarafından Cumartesi günü yayınlanan haberde; “Kripto paralar hakkında vatandaşlara eğitim verilmesi için açılan okullarda ücretsiz kurslar sunuluyor” açıklaması yapıldı.

Caracas’ daki Granja Laboratorio Petro School’da kripto para eğitmeni Carmen Salvador Cuma günü Reuters’e verdiği demeçte;

Bunu yapmaktaki amacımız bilgiyi, metodoloji ve teknoloji ile harmanlayarak erişilebilir hale getirmek. Burada gençlerimize birçok kaynağa ücretsiz bir şekilde erişebilme imkanı sunuluyor, projeyi tamamen ücretsiz bir şekilde hazırladık, dedi.

Eğitmen ayrıca hükümetin ücretsiz bir şekilde sunduğu bu kursların maliyetinin 700–800 dolar civarında olduğunu da belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Pedro Infante’nin ulusal yayın organına yaptığı açıklamalar ise şu şekilde;

Okullarda Madencilik Laboratuvarı gibi çeşitli imkanlar var. Bütün bu ekipmanlar ile kripto para piyasasında madencilik yapılabilir.

Öğrencilerin kripto paralarla alım satım işlemi yapabilmeyi öğrenmesi için özel sınıflar dizayn edilmiş. Çeşitli kripto paralar üzerinde eğitimler verildiği gibi ayrıca şu da vurgulanıyor;

Buradaki teknolojik imkanlar ve bilgisayarlar yardımıyla gençler kendi eğitim programlarını başlatabilir. Özellikle Venezuela milli dijital parası olan Petro hakkında.

Maduro Perşembe günü Telesur TV’ye, ön satışın ilk iki gününde ülkenin 1 milyon doların üzerinde kazanç sağladığını ve web sitelerinin aynı süreçte 1 milyon ziyaretçiye ulaştığını belirtti. Ayrıca hükümetin Petro Gold diye tabir edilen altın destekli yeni bir proje üzerinde çalıştığını doğruladı. Bununla birlikte bazı yatırımcılar Petro’nun geleceği hakkında endişelere sahip.

Maduro okulun kurulmasından önce Üniversitelerde madencilik laboratuvarları kurulması fikrini defalarca dile getirmişti.

Üniversiteler Eğitim, Bilim ve Teknoloji Başkanı Hugbel Roa madencilik çalışmaları için kaynakların onaylandığını bildirdi ve şu açıklamalarda bulundu:

Bu uygulamalarla Petro ile ilgili tüm teknolojik girişimler için kaynakları seferber edeceğiz. Tüm okul ve üniversitelerde ekonominin güçlenmesi için kiralanabilir tesisler oluşturacağız.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Venezuela Hükümeti Kripto Para Eğitimi Verilmesi için Okul Açtı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...