Vitalik Buterin Google’ın Kuantum Bilgisayarlarını Yorumladı!

Vitalik Buterin, kuantum bilgisayar hakkında konuştu.

Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde büyük bir duyuruya imza atarak ilk çalışan Kuantum Bilgisayarı icat ettiğini ve bunu kullanmaya başladığını belirtmişti. Google’ın inanılmaz işlemci gücüne sahip kuantum bilgisayarı icat etmesi kesinlikle birçok avantaja sahip olsa da, kripto para sektörü için de dezavantajları ile gündeme geldi.

Bitcoin İçin Zararlı Değil

Ethereum (ETH) kurucu ortaklarından Vitalik Buterin de bu konuya cevap vererek kuantum bilgisayarın Bitcoin (BTC) için tehdit oluşturmaktan çok uzakta olduğuna değindi.

Buterin konu hakkında yayınladığı tweet’inde, bunun sadece kuramsal olarak kuantum bilgisayar olduğunu ima etti ve Google’ın son icadının yararlı şeyler için kullanılmaktan hala çok ama çok uzak olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz tarihlerde Bitcoin’in önde gelen savunucularından Andreas Antonopoulos da benzer bir ifade kullanmış ve Google’ın kuantum bilgisayarının henüz başlangıç aşamasında olduğunu vurgulamıştı. Antonopoulos’a göre kuantum teknolojisi henüz ”bebeklik aşamasını” geçebilmiş değil ve bu haliyle herhangi bir tehdit oluşturmuyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Vitalik Buterin Google’ın Kuantum Bilgisayarlarını Yorumladı!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...