Winklevoss Kardeşlerden Ethereum Açıklaması

Cameron ve Tyler Winklevoss ikizleri Ethereum’a (Ether) yüklü miktarda yatırım yaptıklarını açıkladılar.

Winklevsoss kardeşler bundan birkaç gün önce Camilia Russo’nun düzenlediği The Defiant podcastine katıldılar. Winklevoss kardeşler yayın sırasında Gemini’den, merkez bankalarının politikalarından, DeFi’dan (merkezsiz finans) ve sabitkoin piyasasından bahsettiler. Fakat Winklevoss kardeşlerin özellikle Ether ile ilgili açıklamaları dikkat çekici.

Winklevoss kardeşler Bitcoin’e 2013 yılında 11 milyon dolarlık yatırım yaptılar. Bitcoin’in bu tarihlerdeki fiyatı 100-150 dolar seviyesindeydi. Winklevoss kardeşlerin 11 milyon dolarlık yatırım sayesinde o dönemde “sirkülasyondaki toplam BTC miktarının %1’ini satın aldıkları” düşünülüyor. İkizler bu yatırımları sayesinde 2017 yılında “ilk Bitcoin milyarderleri” olarak tarihe geçtiler.

Winklevoss ikizlerinin elinde şu anda tam olarak ne kadar Bitcoin var bilemiyoruz. Fakat kripto para camiası Winklevoss kardeşleri bariz bir şekilde Bitcoin balinaları olarak görüyor. Görünüşe göre bu ikizler sadece Bitcoin değil aynı zamanda Ether balinaları da.

Ether Balinaları

Winklevoss kardeşler şu ana dek katıldıkları yayınlarda, verdikleri röportajlarda Bitcoin’den farklı kripto paralara da yatırım yaptıklarını söylemişlerdi. Dolayısıyla Winklevoss kardeşlerin altkoin piyasasında da aktif olduklarını biliyorduk. Fakat bu yatırımların ölçeğine dair herhangi bir bilgi yoktu.

The Defiant podcastine katılan Winklevoss kardeşler burada yaptıkları Ether yatırımıyla ilgili bazı açıklamalar yaptılar. “Yüklü miktarda Ether” sahibi olduklarını söyleyen Tyler Winklevoss yayın sırasında şöyle bir yorum yaptı:

“Şu ana kadar Ether yatırımlarımızdan pek bahsetmemiştik. Ama galiba Gemini ekibi olarak 2016’da Ether’ı listeleyen ilk borsalardan biriydik. O zamandan beri Ether’ın büyük destekçileriyiz. Cameron’ın da dediği gibi kayda değer miktarda Ether’ımız var. Gerçekten kayda değer bir miktar.”

Camilia Russo; Tyler Winklevoss bu yorumu yaptıktan sonra ikizlerin Ether yatırımıyla ilgili daha fazla bilgi almaya çalıştı. Russo bu yüzden ikizlere Ether yatırımlarını “Bitcoin yatırımlarıyla kıyaslayacak olsalar” ortaya nasıl bir tablo çıkacağını sordu. Cameron Winklevoss’un bu soruya yanıtı ise şöyle oldu:

“Miktar olarak birbirlerine ne çok uzak ne de çok yakınlar. Ama cüzi miktarda ETH almadığımızı söyleyeyim. Bundan birkaç yıl önce kendimizi baya yüklü miktarda ETH almaya adamıştık.”

Yukarıdaki yorumdan da görülebileceği üzere Winklevoss kardeşlerin Ether’a ne kadar para yatırdıklarını hala bilmiyoruz. Fakat milyarder olan ikizlerin Ether’a “yüklü miktarda yatırım yaptıklarını” açık açık söylemiş olmaları bir hayli ilgi çekici. Russo’ya göre bu, Winklevoss kardeşlerin Ether balinası olarak da değerlendirilebileceği anlamına geliyor.

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Winklevoss Kardeşlerden Ethereum Açıklaması”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...