Yatırım şirketinden milyon dolarlık Yearn Finance (YFI) alımı

Kripto para odaklı yatırım şirketi Polychain Capital, yaklaşık 5 milyon dolarlık YFI alımı yaptı. Söz konusu alımın birkaç gün önce yapıldığı belirlendi.

Blockchain analisti Alex Svanevik’in paylaştığı verilere göre, önde gelen kripto para yatırım şirketi Polychain Capital, 4 milyon 780 bin dolarlık YFI token’ı satın aldı.

Merkezi olmayan finans platformu Yearn Finance‘in yönetim token’ı olan YFI’nin fiyatı, Temmuz ayında piyasaya sürülmesinin ardından Eylül ayı ortalarında neredeyse 44 bin dolara ulaştı.

Blockchain veri şirketi Nansen’in CEO’su olan Svanevik’in paylaştığı veriler, Polychain Capital’in 329 YFI tuttuğunu ve bu satın alımın 16 Ekim’de yapıldığını gösteriyor.

Yatırım şirketi, Coinbase’in eski yöneticilerinden Olaf Carlson-Wee tarafından yönetiliyor. Yaklaşık beş yıldır faaliyet gösteren serbest fonun yönetimi altındaki varlıkların 500 milyon doların üzerinde olduğu belirtiliyor. Polychain Capital, Haziran ayında özel AVAX token satışına da katılmış ve bu projeye yatırım yapmıştı. Şirketin portföyünde Compound, NuCypher, Oasis, Ren, Keep Network gibi kripto para projeleri de var.

Bugünlerde Yearn Finance’in kurucusuna birçok kesimden tepki var. Eminence (EMN) protokolüne yapılan saldırıdan dolayı mağduriyet yaşayan çok sayıda kişi, bundan protokolün geliştiricisi Andre Cronje’yi sorumlu tutuyor. Cronje, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Eminence (EMN) projesinde sürecin iyi çalıştığını ve EMN token fiyatlanmasının ardından yaşanan fonların çalınma sürecinde bazı sosyal medya aktörlerinin etkili olduklarını belirtti. Cronje şunları söylemişti:

“Doğru kararlarımdan daha çok aldığım yanlış karar oldu. Başardıklarımdan daha çok başaramadıklarım oldu. Teoride güzel olan ancak pratikte hiçbir işe yaramayan fikirlerim oldu. Ben sadece fiyatı artsın diye projeler yapmıyorum. Spekülatörlerin bu tür işlere dahil olması, projenin ana amacından uzaklaşmasının en büyük sebeplerinden biri”

Yearn Finance kurucusu, rasyonel bir insanın o gün EMN satın almaması gerektiğini savundu ve şu ifadeleri kullandı:

“O gün sözleşmeler benim normal test döngüme göre sorunsuzdu. Kontrolümün son aşamasındaydım. Sadece o gün farklı sürüm ortaya koymuştum. LBI da çalışıyordu, hâlâ da çalışıyor. İnsanlar Uniswap’tan bir anda almaya başladılar ve fiyatı yükselttiler. Rasyonel bir yatırımcı ya da herhangi bir aktörün asla yapmaması gereken bir şeydi. Bu tür kişiler fiyat ve işlevselliği birbirine karıştırıyorlar”

Bu Yazıyı Paylaş

Etiketler

Beğenebileceğiniz diğer içerikler

0 thoughts on “Yatırım şirketinden milyon dolarlık Yearn Finance (YFI) alımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket

Sizce hangi kripto para daha da değerlenecek?

Sonuçları Gör

Yükleniyor ... Yükleniyor ...